Суть методу порошкового фарбування

На очищений металевий виріб напилюється порошкова фарба. У процесі напилення частинки порошкової фарби заряджаються електрично від зовнішнього джерела або електризацією при терті. Електричним полем частинки порошкової фарби переносяться до виробу, що фарбується, який має протилежний заряд. Частини порошкової фарби, що не осіли на виріб, вловлюються в фарбувальній камері напилення і можуть бути використані для повторного напилення, що неможливо при використанні звичайних рідких фарб. Далі виріб з порошковою фарбою переноситься в камеру полімеризації для «запікання» фарби.
У процесі формування покриття нанесеного порошкового шару створюється монолітне якісне покриття на поверхні виробу.
Процес формування покриття здійснюється шляхом нагрівання шару порошкової фарби до його оплавлення з утворенням монолітного шару. При подальшій обробці в результаті отвердіння (для термореактивних матеріалів) або охолодження (для термопластичних матеріалів) утворюється шару тверда плівка.
Оплавлення порошкових фарб ділиться на три стадії: порошок оплавляється і переходить у в'язко-плинний стан; утворюється монолітний шар із оплавлених частинок порошку; фарбується змочується розплавленим полімером, внаслідок чого формується покриття.

Основні області застосування
фарбування будь-яких металевих комплектуючих виробів для
фарбування готових металевих виробів, які витримують нагрівання до 200 градусів за Цельсієм
фарбування кераміки та стінових каменів
фарбування МДФ, скла
Перелік виробів, які можуть бути пофарбовані порошковими фарбами, досить широкий. Існують галузі промисловості, де особливо швидко зростають темпи споживання порошкових фарб. Прикладом можуть служити покриття внутрішньої поверхні труб для бурових нафтових свердловин і перекачування нафти, що функціонують в умовах, де такі фактори, як підвищений тиск, високі температури і присутність викликають корозію середовищ, здатні надавати руйнівний вплив практично на всі, за рідкісним винятком, покриття.

Обладнання для порошкового фарбування
Порошкові фарби наносять на деталі або електростатичним розпиленням, або їх зануренням у псевдозрідженому шар порошкової фарби (з електризацією частинок або без неї), або методом газополум'яного розпилення.
Для запікання порошкової фарби використовуються печі полімеризації. Піч полімеризації — закрита камера, внутрішній робочий об'єм якої нагрівається до необхідної для полімеризації температури. Забарвлюють виріб поміщається всередину камери, де і відбувається полімеризація порошкового покриття.
Порошкове фарбування МДФ
Володіючи очевидними перевагами, порошкове забарвлення практично витіснила забарвлення рідку у металоіндустрії. У сфері фарбування виробів з дерева процес розвивається не так стрімко. Дерево «живе» і володіє різними властивостями в залежності від віку, місця походження, способу обробки. Фірма «MS Powder Systems» просунула технологію порошкового фарбування настільки, що тепер вона з успіхом застосовується і для фарбування МДФ. Найбільша перевага такого способу забарвлення — практично повна відсутність шкідливого впливу на навколишнє середовище. Технологія не має таких недоліків, як при широко поширеною рідкою забарвленням, коли лаки повинні наноситися в кілька шарів з проміжним шліфуванням, або як проблема стиків на кантах при ламінуванні.